Strona powitalna

Droga Kursantko, drogi Kursancie,

witamy Cię w Twoim pierwszym miesiącu na kursie w Los geht’s!  Bardzo się cieszymy, że z nami jesteś. 

 

W Los geht’s! zaopiekujemy się Tobą we dwie – ja, lektorka Justyna i lektorka Kasia.

 

Tutaj na platformie znajdziesz lekcje, ćwiczenia i Quizlet. Nasza bieżąca komunikacja będzie odbywać się na Messengerze Facebooka przez konto Lektorki Los Geht’s

👋 Informacje organizacyjne

Przeczytaj uważnie wszystkie informacje organizacyjne, zanim zaczniemy naukę. Nie leć dalej bez ogarnięcia tego. 😉 

Dokładną datę startu kursu wysłałyśmy Ci na e-maila zaraz po zapisie. Pierwszy dzień na kursie to poniedziałek.

 

Startujemy od godz. 9 rano. Pamiętaj: w Los geht’s! masz maksymalną elastyczność nauki. Dzięki temu, że nie ma sztywnych godzin spotkań, możesz zacząć naukę o której godzinie chcesz. Na przykład rano, kiedy dzieci są w szkole albo po południu po pracy. Najważniejsze, żebyś zrobił/a gramatykę już w poniedziałek, a o której godzinie, to już zależy od Ciebie. My jesteśmy dla Ciebie na posterunku już od godz. 9. 😉 Wtedy będą dla Ciebie aktywne wszystkie ćwiczenia i materiały. Możesz do nas pisać aż do godziny 18. Postaramy Ci się odpisać w ciągu zaledwie kilku minut. Jeśli napiszesz po godzinie 18, odpiszemy od razu z rana następnego dnia. 

 

Bardzo zależy nam na tym, żeby pomóc Ci jak najlepiej wdrożyć się w naukę, dlatego na ogól odpowiadamy w ciągu zaledwie kilkunastu minut. Możesz na nas liczyć, kiedy tylko przysiądziesz do nauki. Wszystkie zadania (Online-Unterricht, Quizlet, E-Book) znajdziesz tutaj na platformie kursu w Twoim koncie kursanta.

W każdym tygodniu mamy stały rytm nauki: poniedziałki, środy i czwartki.

Prześlij nam swoje rozwiązania do ćwiczeń w następujące dni:

✔️ W poniedziałki uczymy się gramatyki (lekcja online)

✔️ w środy nowego słownictwa (Quizlet)

✔️ w czwartki (e-book) kompilujemy wiedzę z całego tygodnia w ramach pisania dialogów.

Regularna nauka to połowa sukcesu, wierz mi. Dlatego staraj się uczyć właśnie w te dni. 

Wtedy korektę swoich ćwiczeń otrzymasz od nas w te dni:

✔️ Jeśli prześlesz nam swoje gramatyczne ćwiczenia 1, 2, 3 (lekcja online) do poniedziałku północy, to korekty będą dla Ciebie gotowe już we wtorek ok. godziny 14.

✔️ Jeśli swoje rozwiązanie do ćw. 4 (Quizlet) prześlesz nam w środę do północy, to korektę otrzymasz od nas w czwartek ok. godz. 14.

✔️ Jeśli prześlesz nam swoje rozwiązanie do ćw. 5 (e-book) do czwartku północy, to już w piątek ok. godz. 14 będzie czekała dla Ciebie korekta.

❗Trzymaj się terminów oddawania ćwiczeń pisemnych. Możesz jednak je nadrabiać i przesyłać nam później. Jednak absolutnie ostateczny termin przesyłania nam rozwiązań z ćwiczeń z bieżącego tygodnia to każdy piątek do godz. 23:59. 

❗Kolejne tury sprawdzania ćwiczeń nadrabianych to czwartek i sobota ok. godz. 14.

Jeśli będziesz się trzymać naszego tygodniowego rytmu nauki, szybko zobaczysz, że nauka w konkretne dni pomoże Ci wyrobić w sobie pozytywny nawyk, a język niemiecki stanie się częścią Twojej codzienności. Nauka zacznie Ci sprawiać prawdziwą frajdę i nie będziesz się już do niej zmuszać. Brzmi kusząco? 😉 Trzymaj się naszych rad, a tak też będzie.

 

Dostęp do nowych materiałów masz już od weekend poprzedzający nowy tydzień. Możesz więc przygotować się już w sobotę albo niedzielę, ale pamiętaj, żeby oddawać ćwiczenia w wyznaczonych dniach.

👩‍🎓 Wykonaj te 5 kroków przed startem kursu

To bardzo ważne. Nie zapomnij o żadnym z nich.

Wypełnij krótką ankietę, która pomoże nam jeszcze lepiej dopasować kurs do Twoich oczekiwań i potrzeb. Nam naprawdę zależy na Twoim sukcesie w nauce. Ankieta trwa 5 minut, poświęć je nam proszę. 🙂 Dzięki z góry! 

 

 

Chcemy dokładnie się zorientować, w jakim miejscu jest Twój niemiecki. Dlatego zrób test na swoim poziomie. Jeśli już go zrobiłaś/eś przed zapisem, to wtedy nie musisz. Zrób go proszę od ręki. 

Link do testów: www.platforma.losgehts-deutsch.com/testy

Uczysz się i odrabiasz ćwiczenia na platformie, ale to przez Messengera Facebooka będziemy mieli ze sobą kontakt na bieżąco. Na kursie mamy dwa chaty. Jeden to chat grupowy dla wszystkich kursantów z Twojej grupy, a drugi tylko dla Ciebie i nas lektorek (chat indywidualny). Do chatu grupowego dodamy Cię w poniedziałek rano.

Czat indywidualny

Czad indywidualny to miejsce, w którym możesz podzielić się z nami prywatnymi trudnościami w nauce czy też rozterkami. Na pewno Ci pomożemy i podpowiemy, jak je rozwiązać. To tutaj omawiamy Twoją indywidualną sytuację oraz postępy. 

 

Czat grupowy

Na czacie grupowym chodzi przede wszystkim o organizację, kurs, lekcje gramatyczne i wszystko, czego na kursie nie rozumiesz. Jeśli chcesz zapytać innego kursanta o samopoczucie, zrób to w wiadomości prywatnej do tej osoby. 😉 Na czacie grupowym komunikujemy się przede wszystkim po niemiecku. I tutaj bardzo ważna prośba: Nie krępuj się innych kursantów!  Oni, tak samo jak Ty, mają ambitne plany opanowania języka niemieckiego do perfekcji, ale oczywiście robią jeszcze cały czas błędy. To normalne! Ty też nie bój sie ich popełniać. Pomyśl sobie, że nasz chat to takie zaufane miejsce, gdzie możesz trenować swój niemiecki do woli – bez obaw przed wyśmianiem. Oczywiście my lektorki zadbamy o przyjemną atmosferę i wzajemnie wsparcie. Pomóż nam w tym.

 

Kilka rad, które ułatwią nam komunikację na kursie:
1. Czat grupowy to super sprawa i warto z tej formy komunikacji aktywnie korzystać. Jest to nasze główne narzędzie komunikacji na kursie. Zadbajmy o to, żeby było to miejsce jak najprzyjemniejsze dla nas wszystkich. 😉

2. Jeśli chcesz zadać pytanie dotyczące słówek czy gramatyki, zrób to w jednej wiadomości. Wysyłanie po jednym-dwóch słowach i dosyłanie znaku zapytania sprawia, że Messengery wszystkich kursantów będą brzęczeć w nieskończoność. Sformułuj swoje pytanie “na raz”. 

 

Jeśli nie chcesz, żeby Twój telefon dzwonił przy każdej wiadomości, możesz też ustawić funkcję chatu “Benachrichtigungen stummschalten/wyłącz powiadomienia”. Wtedy sprawdzasz co działo się na chacie grupowym dopiero wtedy, kiedy siadasz  do nauki. Tak czy siak, działaj aktywnie na czasie i motywuj innych do nauki. Zobaczysz, to wsparcie szybko do Ciebie wróci. 🙂 

 

Przed Tobą ostatni krok przygotowań do startu kursu. Quizlet to aplikacja do nauki słówek, której będziemy używać na kursie. Poniżej opisałam, co masz teraz do zrobienia. Nagrałam też dla Ciebie krótki tutorial, w którym to pokazuję.

4.1. Stwórz dla siebie konto na Quizlet

Quizlet to aplikacja, za pomocą której będziesz się uczyć słówek. Uwaga: dla Ciebie jako kursanta/ki Quizlet jest bezpłatny!
Z Quizletem możesz się uczyć albo bezpośrednio tutaj na platformie albo na swoim smartfonie. Albo, i tu, i tu. 😉 Wystarczy, że ściągniesz sobie aplikację Quizlet na telefon, ale o tym za chwilę. A teraz idź na stronę Quizleta. Stwórz dla siebie konto, czyli kliknij na “Zarejestruj się”. Uwaga: Jako nazwę użytkownika użyj koniecznie swojego imienia i nazwiska np. ania_kowalska88.y, żebym wiedziała, że To ty. Jeśli napiszesz “buziaczek9998” to pewnie się nie domyślimy, że to Ty. ;P 

4.2. Ściągnij aplikację Quizlet na telefon

Z Quizletem możesz się też uczyć na telefonie. W drodze do pracy, w kolejne do lekarza, czy w czasie przerwy na obiad. Wystarczy, że ściągniesz bezpłatną aplikację Quizlet. Jeśli masz telefon na Androidzie, idź do “Play Store” i wpisz “Quizlet”. Jeśli masz iphone, idź do “App Store” i też wpisz “Quizlet”. Ściągnij aplikację i kliknij “zaloguj się”, bo swoje konto już przecież masz. 😉

4.3. Zapisz się na Quizlet na pierwszy miesiąc na kursie

Co miesiąc uczysz się na kursie nowych słówek. Dlatego co miesiąc jest też nowy zestaw fiszek na Quizlet, na który musisz się zapisać. Link do swojego Quizleta znajdziesz bezpośrednio na stronie Twojego kursu.

W zakładce❓JAK UCZYMY SIĘ NA KURSIE? dowiesz się między innymi, jak uczymy się w każdy z dni i do kiedy możesz wysyłać rozwiązania swoich ćwiczeń. Tą zakładkę znajdziesz bezpośrednio na stronie Twojego kursu.

Masz pytania? Potrzebujesz pomocy?

 

Niezła robota! To wszystko, teraz jesteś przygotowana/y do tego, żeby zacząć naukę.

Jeśli tylko masz jakieś pytania albo potrzebujesz pomocy we wdrożeniu się, daj nam znać na Facebooku, Lektorki Los Geht’s

 

Powodzenia na kursie! 🙂

 

Twoja Lektorka Justyna