Pytania kursantów

Masz pytanie organizacyjne?

Na początku kursu często pojawiają się różne pytania. Na wiele z nich znajdziesz odpowiedź poniżej. Kliknij na konkretne pytanie, a pokaże Ci się odpowiedź. Masz jakieś pytanie, na które nie ma jeszcze odpowiedzi? Napisz je w komentarzu na dole strony, a ja na nie odpowiem. Być może teraz wydawać Ci się, że sporo tego – ale to normalne. Takie są początku. Pierwsze koty za płoty i będziesz śmigać. 🙂 

 

Bardzo ważne jest dla mnie to, żebyś był/a dobrze zorientowana/y, jak działać na kursie, gdzie klikać i jak robić ćwiczenia. Dzięki temu będzie Ci się bezstresowo i fajnie uczyło.  A w Los geht’s! właśnie o to chodzi. Trzymam za Ciebie kciuki, powodzenia! 

Lektorka Justyna 

Platforma kursu to tu, gdzie właśnie jesteś. Masz tutaj swoje konto kursanta oraz dostęp do wszystkich materiałów na kursie.

Wszystkie zadania (Online-Unterricht, Quizlet, E-Book) znajdziesz tutaj na platformie kursu w Twoim koncie kursanta.

Quizlet to aplikacja do nauki słówek, którego używamy na kursie. Możesz z niego korzystać na komputerze, tablecie, iPad i oczywiście smartfonie.

Ściągnij sobie aplikację Quizlet na swój telefon.  W pierwszej części “Biblia Kursanta” opisałam, jak to zrobić. 

Z grupy na FB korzystamy:

  • do przesyłania rozwiązań ćwiczeń,
  • i wzajemnego motywowania się.
  • Tam też informuję was, co jest do zrobienia w danym tygodniu.

Najpierw wejdź na platformę i idź do konkretnego dnia kursu, np. poniedziałek w 1 tygodniu.

Tam zobaczysz grafiki do ćwiczeń grupowych. 

Kliknij na ZDJĘCIE z poleceniem danego ćwiczenia. Po kliknięciu automatycznie przekieruje Cię do danego ćwiczenia na FB. Bez szukania i zachodzenia w głowę, gdzie to znaleźć 😉 

Dodatkowo zbieram wszystkie ćwiczenia z danego tygodnia w jednej zakładce na naszej grupie na FB. Nazywa się ona “Aktualności” albo “Benachrichtigungen”. 

👩‍🎓 W PONIEDZIAŁKI  – wraz z grupą uczysz się gramatyki za pomocą lekcji online, czyli Online-Unterricht,

– Optymalny termin zamieszczania na grupie rozwiązań do ćwiczeń to poniedziałek, ew. wtorek. Ostateczny, nieprzekraczalny termin to piątek, godzina 23:59. 

👩‍🎓 W ŚRODY – uczysz się nowych słówek w aplikacji na smartfona Quizlet,

– Optymalny termin zamieszczania na grupie rozwiązań do ćwiczeń to środa. Ostateczny, nieprzekraczalny termin to piątek, godzina 23:59. 
 

👩‍🎓 W CZWARTKI – zdobyte słownictwo trenujesz w czasie pisemnej dyskusji na FB na dany temat. 

– Optymalny termin zamieszczania na grupie rozwiązań do ćwiczeń to czwartek. Ostateczny, nieprzekraczalny termin to piątek, godzina 23:59. 
 
W soboty zamieszczam jeszcze resztę korekt do ćwiczeń, które nadesłaliście do piątku wieczora. 
W weekendy odpoczywamy.
 

W jednym tygodniu mamy 3 zadania (Aufgaben), czyli: lekcja online w środę, Quizlet w środy i e-book w czwartek. 

Do tego są ćwiczenia a grupie na FB (Gruppen-Übungen) i platformie (Muckis-Übungen). 

Koniecznie zapytaj mnie, a jak Ci pomogę to zrozumieć. Proszę nie machaj ręką, jeśli czegoś nie rozumiesz. Nie krępuj się, po prostu pisz.

Gdzie? Na naszej grupie na FB. Najlepiej Gruppen-Übung 1. W tym ćwiczeniu dzielicie się notatkami i podsumowujecie to, czego ​ nauczyliście się podczas Online-Unterricht.

Jeśli chcesz, możesz też napisać oddzielny post na grupie z Twoim zapytaniem.

ZLOTA ZASADA: choćby skały…. wiadomo co robiły, nie zostawiaj naukę na sam weekend 😉 Pozostawianie całej nauki na weekend powoduje, że nauka staje się nieprzyjemna, mniej skuteczna i … stresująca. Nie tędy droga.

MOJA RADA: Daj mi się poprowadzić jako lektorce i mentorce. Rób zadania (Online-Unterricht, E-Book, Quizlet) w rytmie tygodniowym, który zaproponowałam. Ci kursanci, którzy tak robią, mają największą frajdę z nauki na kursie i odnoszą najlepsze rezultaty. A przecież to jest naszym celem, prawda?

CO WAŻNE: Nie musisz zrobić wszystkiego perfekcyjnie. Perfekcyjność nie istnieje. Zrobione jest dużo lepsze niż perfekcyjne, prawda? Najważniejsze, żebyś robił/a ćwiczenia w rytmie kursu i szła/szedł do przodu. Nie stój w miejscu, ani się nie zatrzymuj. Idź do przodu, nawet jeśli wolno, a wkrótce zobaczysz efekty.

Wiem, że tak czasami jest i rozumiem to. Nie bez powodu to pytanie się tu pojawia. Kursanci często mnie o to pytają. Mam na to sposób.

Rozejrzyj się po grupie. Powiedzmy, że w grupie łącznie z Tobą jest 12 osób. Pozostałe 11 kursantek i kursantów myśli w tym momencie tak samo, jak Ty. Nie jesteś sam/a. To normalne, gdy pojawiamy się w nowym środowisku. Ale nie przejmuj się tym. To Cię tylko hamuje w nauce. Zamiast myśleniem o tym, co myślą inni, zajmij się teraz nauką na kursie. Zamieszczaj swoje rozwiązania do ćwiczeń na grupie. Zobaczysz, jak fajnie się poczujesz po ukończeniu pierwszego tygodnia. Będziesz z siebie dumna/y. Poczucie skrępowania odejdzie jak ręką odjął 😉

Wierz mi, że na początku każdego kursu dostaję takie wiadomości od niejednego kursanta. My ludzie, mamy tendencję do oceniania swoich umiejętności niżej, niż to w rzeczywistości jest. Nie jesteś więc sam/a.

Jeśli jesteś w danej grupie, oznacza to, że pozostali kursanci mieli podobny wynik do Ciebie w teście poziomującym. A tym samym ich niemiecki jest na podobnym poziomie. Jesteś w odpowiednim miejscu. A teraz, do nauki – los geht’s! 🙂 

1. Rozumiem że, że zabierasz się własnie za pisanie odpowiedz do ćwiczeń grupowych. Napisz swoje odpowiedzi do ćwiczeń na komputerze. Zamieśc je potem pod odpowiednim ćwiczeniem na grupie na FB. Linki do ćwiczeń znajdziesz na platformie. Z chęcia poprawię dla Ciebie twoje ćwiczenia i podpowiem, co możesz napisać jeszcze lepiej. Pamiętaj, na kursie działamy według zasady: Fehler sind die besten Lehrer. Błędy są najlepszymi nauczycielami. Tylko robiąc błędy, uczysz się i rośniesz językowo. Ci, którzy nie biorą aktywnego udziału w kursie w obawie przed “skompromitowaniem”, sami sobie szkodzą. Ja, żeby nauczyć się niemieckiego na takim poziomie, żeby uczyć innych, musiałam popełnić tysiące błędów. Bez pracy, nie ma kołaczy. 😉

2. Teraz czas na zeszyt ćwiczeń. Wyrukuj go, jeśli masz drukarkę. Jeśli nie, trudno. Nie jest to obowiązkowe. Możesz robić notatki w innym zeszycie.

3. Przepisz swoje poprawione przez ćwiczenia do zeszytu ćwiczeń “na czysto”. W razie wątpliwości, jak coś powiedzieć i napisać, możesz zawsze zerknąć do zeszytu ćwiczeń. To taka Twoja skarbinica wiedzy.

poprawne odpowiedzi “na czysto” do swojego zeszytu ćwiczeń.

Fakturę prześlę Ci w ostatnim tygodniu kursu.

Są 2 sposoby. Pierwszy sposób: Kliknij na zdjęcie zeszytu ćwiczeń. Otworzy się nowe okno i po prawej stronie pojawi się ikonka drukowania. Drugi sposób: Zjedź na sam dół strony z gramatyką na platformie. Tam zawsze znajdziesz wszystkie pliki do ściągnięcia – również zeszyt ćwiczeń.

Muckis-Übungen, czyli ćwiczenia na platformie od razu pokazują Ci, czy Twoja odpowiedź jest dobra, czy nie. Po pokazaniu Ci wyniku, “kasują się”. Dzieje się tak po to, żebyś miał/a możliwość zrobienia ich ponownie. Jeśli zrobisz błędy w jakimś ćwiczeniu, może je zrobić jeszcze raz. I tym ćwiczyć do “upadłego”. 😉  

To pytanie dotyczy ćwiczenia nr.5, czyli dyskusji. Obejrzyj to wideo, tam podpowiem Ci, jak to zrobić.

 

Ponieważ pojedyncze zdania to nie opinie. W ten sposób nie nauczysz się wyrażania własnego zdania po niemiecku. Obejrzyj to wideo, powiem Ci, dlaczego tak uważam.

Ostateczny termin wysyłania opinii w ramach w dyskusji to każdy piątek do godziny 23:59. Obejrzyj to wideo, wspominam tam o tym i podpowiadam na co jeszcze zwracać uwagę.

Jeśli pokazuje nie przekierowuje mnie z ćwiczeń 1, 2, 3, 4, 5 z platformy na naszą grupę na FB, to pewnie pokazuje Ci na FB się coś takiego: “Kliknięty link mógł być uszkodzony lub strona mogła być usunięta.”. Zgadza się?

Oznacza to, że technicznie nie jesteś jeszcze jej członkiem. Idź wtedy do strony powitalnej kursu na platformie. Tam znajdziesz link do zapisu na nasza grupę na Facebooku. Po akceptacji Twojej prośby staniesz się członkiem grupy, a przekierowanie z platformy na Facebooku będzie działało bez zarzutu.

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Joanna

Witam,

Czy 189Euro to cena za caly kurs czy za miesiac kursu? Jak dlugo ten kurs trwa?

Pozdrawiam

Copyright © 2024

Los geht's! Kursy języka niemieckiego online

www.platforma.losgehts-deutsch.com

3
0
Would love your thoughts, please comment.x