Pytania klientów

Masz pytanie na temat kursu?

Tutaj znajdziesz odpowiedzi na najpopularniejsze pytania.
Nie widzisz odpowiedzi na swoje pytanie?
Napisz je komentarzu. Na pewno na nie odpowiem.

Wszystkie kursy w Los geht’s! są na poziomie średniozaawansowanym i zaawansowanym B1, B2, C1. Nie prowadzę kursów na poziomie początkowym A. 

By opanować cały poziom (obojętnie, czy B1 B2 czy C1) potrzeba kilku dobrych miesięcy. Nauczenie się języka wymaga czasu, systematyczności oraz zaangażowania.

Dlatego kurs podzieliłam na bloki. Zapisujesz się jeden 3-miesięczny blok, w którym zdobędziesz dużą część wiedzy z danego poziomu.

🗒️  Test poziomujący

Nie wszyscy zaczynają jednak od samego początku poziomu B1, B2 czy C1.

Powód jest prosty: wiele osób posiada już jakąś wiedzę. Pewnie i u Ciebie tak jest? Dlatego przed rozpoczęciem kursu robisz test poziomujący. Na tej podstawie znajdujemy dla Ciebie najlepszą grupę w ramach danego poziomu. Cel kursu jest prosty – w Los geht’s! chodzi nam o to, żebyś posiadła konkretną wiedzę przewidzianą na danym poziomie, a to właśnie jest możliwe w ciągu 3-miesięcy.

 

Wcześniejsza rezygnacja

Jeśli jednak np. po 1 czy 2 miesiącu będziesz chciała przerwać naukę albo zrobić sobie przerwę, nie ma problemu. Masz taką możliwość i pełną swobodę wyboru. Nie jesteś zobowiązana do kontynuacji i nie musisz podawać jakiegoś konkretnego powodu. Dlaczego? Nie jesteśmy w klasycznej szkole 😉 W Los geht’s! są tylko ludzie, którzy naprawdę chcą się uczyć niemieckiego.

Na kursach w Los geht’s! nie ma klasycznych lekcji na żywo, na które musisz się stawić o konkretnej godzinie. Są za to lekcje online, nagrane przeze mnie wcześniej.

Dzięki temu możesz sama dobrać sobie godziny nauki (np. kiedy dziecko śpi), powtórzyć to, co najtrudniejsze, oglądać lekcję i np. jeść kolację 😉 no i oczywiście nie musisz nigdzie dojeżdżać. Pełna elastyczność. 

Cały materiał tygodniowy jest podzielony na 3 dni: poniedziałki, środy i czwartki. Ja jako lektorka czuwam nad tym, żebyś Ty, razem z resztą grupy, regularnie oglądała lekcje i na bieżąco robiła do nich ćwiczenia.

✅ Tygodniowy rytm nauki:

 • W poniedziałki uczysz się na kursie gramatyki (lekcja online). Zamiast lekcji na żywo, oglądasz lekcje online (Online-Unterricht), które nagrywam dla Ciebie i innych kursantów trochę wcześniej. 
 • W środki uczysz się nowych słówek za pomocą aplikacji mobilnej na smartfona.
 • W czwartki ćwiczysz słownictwo podczas dyskusji na aktualny temat z niemieckich gazet (e-book).

Wszystkie lekcje i materiały do nauki czekają na Ciebie 24 godziny na dobę w Twoim koncie kursantki/kursanta.

————————-

👇 👇 Nie daj się zmylić, porównując lekcje online do klasycznych lekcji na żywo. Lekcje online mają kilka dużych zalet w przeciwieństwie do lekcji na żywo, jak np.:

 • Dzięki nagranym lekcjom nie musisz być na lekcji w jakiejś konkretnej godzinie. Na kursach, na których nauka odbywa się w konkretnych godzinach, łatwo opuścić kilka lekcji i już jest się w tyle. W Los geht’s! jest inaczej.
 • Uczysz się wtedy, kiedy masz na to czas, jednak z drugiej strony jest na to na kursie wyznaczony czas.
 • Dzięki temu pozostajesz zdyscyplinowana i zmotywowana do nauki. Elastyczność, porządek i motywacja do nauki są w Los geht’s! najważniejsze.
 • Plus jest też taki, że konkretną lekcję gramatyczną możesz obejrzeć nawet kilka razy, więc nie ma możliwości, że czegoś nie zrozumiesz 🙂 

Poza elastycznością godzin nauki masz cały czas kontakt z lektorką, czyli ze mną. Odpowiem na bieżąco na każde Twoje pytanie dotyczące czy to gramatyki, czy słownictwa.

Zobacz szczegóły na temat tego, jak wyglądają lekcje online na kursach:

KURS B1 https://www.losgehts-deutsch.com/kurs-jezyka-niemieckiego-b1/

KURS B2 www.losgehts-deutsch.com/kurs-jezyka-niemieckiego-poziom-b2

KURS C1 https://www.losgehts-deutsch.com/kurs-jezyka-niemieckiego-c1/

Na kursach w Los geht’s! nie ma klasycznych lekcji na żywo, na które musisz się stawić o konkretnej godzinie. Są jednak ustalone dni, w które uczysz się z lekcji online i materiałów, które dla Ciebie przygotowałam.

W każdym tygodniu uczymy się na kursie w rytmie: poniedziałki, środy i czwartki.

✅ Cały tydzień nauki jest podzielony na 3 dni:

 • W poniedziałki uczysz się na kursie gramatyki (lekcja online). Zamiast lekcji na żywo, oglądasz lekcje online (Online-Unterricht), które nagrywam dla Ciebie i innych kursantów trochę wcześniej. 
 • W środki uczysz się nowych słówek za pomocą aplikacji mobilnej na smartfona.
 • W czwartki ćwiczysz słownictwo podczas dyskusji na aktualny temat z niemieckich gazet (e-book).

Wszystkie lekcje i materiały do nauki czekają na Ciebie 24 godziny na dobę w Twoim koncie kursantki/kursanta. Komunikacja na grupie na Facebooku odbywa się przez cały tydzień. Piszesz wtedy, kiedy masz pytania, albo kiedy zrobiłaś daną pulę ćwiczeń.

Nauka wygląda tak, że co tydzień zajmujemy się jednym nowym zagadnieniem gramatycznym i jednym aktualnym tematem oraz związanym z nim słownictwem.

Przykładowo:

👩‍💻 PONIEDZIALKI – 

W każdy poniedziałek na platformie kursów Los gehts! zostaje udostępniana lekcja online. Na lekcji uczysz się gramatyki, np. jak za pomocą Konjunktiv II “marzyć” po niemiecku i mówić o swoich planach. Oprócz tego masz do pobrania zeszyt ćwiczeń, w którym możesz rozwiązywać zadania. Możesz je następnie opublikować na zamkniętej grupie na Facebooku tylko dla kursantów, po to bym mogła je dla Ciebie sprawdzić i poprawić. Na grupie na fb możesz liczyć na wsparcie i motywację do dalszej nauki.

 

📱 ŚRODY – 

W środy uczysz się nowych słówek oraz ich wymowy w aplikacji mobilnej na smartfona albo na komputer. Przygotowujesz się tym samym w “zabawowy” sposób do aktywnego używania tego słownictwa w czasie dyskusji. Na koniec wykonujecie test sprawdzający w aplikacji.  

📚 CZWARTKI – 

W czwartek zawsze jest e-book. Każdy ma możliwość go pobrać i zapisać na swoim komputerze. E-book to ciekawy artykuł z gazet, blogów na przykład na temat: rozmowa kwalifikacyjna, Vorstellungsgespräch. Nie ma tutaj miejsca na nudy. Tematy są bardzo przyjemne z życia wzięte, np. aktualny temat, to jak wyglądają rozmowy kwalifikacyjne po niemiecku. Tekst jest szczegółowo opracowany. Słownictwo, powiedzenia, zdania wytrychy masz podane jak na tacy. Twoim zadaniem jest go przeczytać i zaznajomić się ze słownictwem. Następnie na temat z e-booka prowadzimy pisemnie dyskusję we wspomnianej już grupie na fb. Robimy tzw. burze mózgów. Uczymy się wypowiadać po niemiecku na różne tematy z życia wzięte na sucho i bez stresu. Oprócz tego razem z innymi kursantami wykonujesz również zadania, które publikujesz na grupie na fb, aby mogła je dla was sprawdzić i poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Zerknij na zdjęcie z konta kursantki. Ono przedstawia to, co opisałam wyżej.

Wszystkie materiały są wliczone w cenę kursu.

Każdego tygodnia otrzymujesz ode mnie: 

 • lekcja online (gramatyka)
 • zeszyt ćwiczeń do wydrukowania (do lekcji z gramatyki)
 • zestaw do nauki słówek w aplikacji mobilnej na smartfona
 • e-book do wydrukowania, czyli książka online z artykułem z niemieckiej prasy (oraz listą słówek, wyrażeń oraz ćwiczeń)

Jak łatwo policzyć, na miesięcznym kursie otrzymujesz ode mnie wszystkie te materiały tygodniowe razy 4. 

Na moich kursach duży nacisk kładę właśnie na uporzadkowanie wiedzy gramatycznej i POPRAWNIE posługiwanie się językiem niemieckim 😉 

Gramatyki uczę w “życiowy” sposób. 

Zawsze najpierw objaśniam, po co nam w życiu konkretna umiejetność gramatyczna, a dopiero potem uczę, jak ją zastosować w życiu. 

Np. Dzięki trybowi przypuszczającemu Konjunktiv II będziesz mogła się do Niemców zwracać jeszcze uprzejmiej. Cwiczymy wtedy zdania z “Würden Sie bitte … “. 

Tak. Po ukończeniu kursu otrzymuje się certyfikat. 

Jest to certyfikat potwierdzający ukończenie kursu na danym poziomie z wyróżnieniem zagadnień, które opanowało się na kursie.

Dostęp do materiałów w swoim koncie masz przez 12 miesięcy.

Możesz więc powtarzać i wracać do materiałów. 

Część z nich masz nawet na zawsze 🙂 E-booki ze słownictwem możesz po prostu ściągnąć na swój komputer.

Kurs odbywa się na platformie kursów Los geht’s! oraz na zamkniętej grupie na fb tylko dla kursantów.

Wszystkie lekcje, zadania i ćwiczenia są dla Ciebie dostępne na platformie w koncie kursantki. Masz do niego dostęp 24/7 dobę. 

Masz również dostęp do zamkniętej grupy na fb tylko dla kursantek. Tam jesteśmy cały czas w kontakcie, wspieramy się nawzajem i wzajemnie motywujemy. W tym miejscu odrabiasz również swoje prace domowe oraz robisz ćwiczenia, a ja je koryguję.

Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Ola

Chciałabym zapisać się na kurs, jak sprawdzić od jakiego poziomu powinnam zacząć??

Jakub

Ile czasu zjamiej mniej więcej przeczytanie materiału z jednego dnia

Copyright © 2024

Los geht's! Kursy języka niemieckiego online

www.platforma.losgehts-deutsch.com

6
0
Would love your thoughts, please comment.x